
The FA11081_LISA2-M-CLIP16-OSL LED from Ledil features a round lens style with a diameter of 9.9mm and a height of 7mm. It has a viewing angle of 23°. The LED is available in a package quantity of 100 and is packaged in bulk. It is not radiation hardened and is not Reach SVHC compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Ledil FA11081_LISA2-M-CLIP16-OSL datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Diameter | 9.9mm |
| Height | 7mm |
| Length | 9.9mm |
| Lens Style | Round |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Shape | Round |
| Viewing Angle | 23° |
| Width | 9.9mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Ledil FA11081_LISA2-M-CLIP16-OSL to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.