Linx ANT-418-MHW-SMA-L technical specifications.
| Bandwidth | 20MHz |
| Package/Case | SMA |
| Frequency | 418MHz |
| Height | 0.69inch |
| Impedance | 50R |
| Length | 6.73inch |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| VSWR | 1.9 |
| Width | 0.35inch |