Linx ANT-433-MHW-RPS-L technical specifications.
| Bandwidth | 20MHz |
| Package/Case | SMA |
| Frequency | 433MHz |
| Gain | 1.2dB |
| Height | 5.709inch |
| Impedance | 50R |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 6.73inch |
| Mount | Adhesive |
| Number of Bands | 1 |
| Operating Frequency | 433 MHz |
| VSWR | 1.9 |
| Width | 0.35inch |