The Linx ANT-433-MHW-SMA-L is a 433MHz chip antenna with a bandwidth of 20MHz and an impedance of 50 ohms. It features a SMA termination and is mounted via adhesive. The antenna has a height of 5.709 inches and a length of 6.73 inches, with a width of 0.35 inches. It is available in bulk packaging with 50 pieces per package.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Linx ANT-433-MHW-SMA-L technical specifications.
| Bandwidth | 20MHz |
| Package/Case | SMA |
| Frequency | 433MHz |
| Height | 5.709inch |
| Impedance | 50R |
| Length | 6.73inch |
| VSWR | 1.9 |
| Width | 0.35inch |