Linx ANT-916-MHW-RPS-S technical specifications.
| Bandwidth | 20MHz |
| Frequency | 916MHz |
| Height | 0.69inch |
| Impedance | 50R |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.86inch |
| VSWR | 1.9 |
| Width | 0.35inch |