CAP SUPER 3000F 2.7V SOLDER POST
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 11mF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 240mR |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Solder |
| Package Quantity | 3 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 160V |
| RoHS | Compliant |