
Supercapacitors / Ultracapacitors HTM125 REV 2.2,125V 63F, 24V FAN,CAN BUS
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Maxwell Technologies BMOD0063P125B04 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 18mR |
| Height | 265mm |
| Length | 762mm |
| Max Operating Temperature | 65°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Packaging | Box |
| RoHS Compliant | No |
| Termination | Screw |
| Tolerance | 20% |
| Voltage Rating | 125V |
| Weight | 132.366lb |
| Width | 425mm |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Maxwell Technologies BMOD0063P125B04 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
