Data Cable 1Conductors 10.4mm Copper Gray 250V
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Medi Kabel 601 25 32 11 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Maximum Outer Diameter (mm) | 10.4 |
| Type | Data Cable |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Jacket Color | Gray |
| Conductor Material | Copper |
| Max Voltage Rating | 250V |
| EU RoHS | Yes |
| HTS Code | 8544493080 |
| ECCN | EAR99 |
| RoHS Versions | 2011/65/EU, 2015/863 |
Download the complete datasheet for Medi Kabel 601 25 32 11 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.