
Data Cable 16Conductors 10.4mm 250V Gray
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Medi Kabel 601 50 16 11 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Maximum Outer Diameter (mm) | 10.4 |
| Type | Data Cable |
| Number of Conductors | 16 |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Jacket Color | Gray |
| Max Voltage Rating | 250V |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| EU RoHS | Yes |
| HTS Code | 8544493080 |
| Schedule B | 8544493080 |
| ECCN | EAR99 |
| RoHS Versions | 2011/65/EU, 2015/863 |
Download the complete datasheet for Medi Kabel 601 50 16 11 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.