Adafruit NeoPixel Digital RGB LED Strip - Black 60 LED - BLACK
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Color | Red |
| Current Rating | 125A |
| Gender | Female |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Panel |
| Orientation | Straight |
| Ratings | IP67 |
| RoHS Compliant | No |
| Series | TorsionSpringCONTACT |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 400V |
| RoHS | Not Compliant |