Coaxial cable assembly featuring 1.13mm cable construction and 32 AWG wire gauge. Connects a U.FL connector to an SMA connector. Operating temperature range from 0 °C to 70 °C. Assembly length is 0.152 meters.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Microchip RN-UFL-SMA6 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Cable Type | 1.13mm Cable |
| Connector Type B | SMA |
| Connector Type A | U.FL |
| Size | 32AWG |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |
Download the complete datasheet for Microchip RN-UFL-SMA6 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.