
MK (ELECTRIC) 1161WHI CEILING ROSE, 4 TERMINAL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the MK Electric 1161WHI datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | White |
| Current Rating | 6A |
| Depth | 34mm |
| Diameter | 84mm |
| Max Operating Temperature | 40°C |
| Min Operating Temperature | -5°C |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Voltage Rating | 250V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for MK Electric 1161WHI to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
