
MK (ELECTRIC) 646WHI 13A Fused 'Safetyplug'
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the MK Electric 646WHI datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | White |
| Current Rating | 13A |
| Gender | Male |
| Mount | Cable |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating (AC) | 240V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for MK Electric 646WHI to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
