
MK (ELECTRIC) K337WHI 13A Fused Spur Unit with Flex Outlet
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the MK Electric K337WHI datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | White |
| Current Rating | 13A |
| Depth | 15mm |
| Length | 86mm |
| Mount | Flush |
| Number of Gangs | 1 |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Width | 86mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for MK Electric K337WHI to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
