
MK (ELECTRIC) PF133ORG Rubber Mains Plug, Orange
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the MK Electric PF133ORG datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Body Material | Rubber |
| Color | Orange |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 13A |
| Gender | Male |
| Material | Polycarbonate |
| Mount | Cable |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 250V |
| Voltage Rating (AC) | 230V |
| Wire/Cable Diameter | 11mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for MK Electric PF133ORG to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.