
Conn Power HDR 7 POS 3mm Solder RA SMD 7 Terminal 1 Port Embossed T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 7 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 3mm |
| Termination | Solder |
| RoHS | Compliant |