
Black BNC Test Lead, 500V ac, 7.6m LeadLength
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Mueller Electric BU-P2249-C-300 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | 300 |
| Color | Black |
| Connector Type A | BNC, Plug |
| Connector Type B | BNC, Plug |
| Features | Shielded |
| Gender | Male to Male |
| Gender Type A | Male |
| Gender Type B | Male |
| Impedance | 50R |
| Insulation Material | PTFE |
| Lead Length | 7.6m |
| Length | 25inch |
| Material | Brass |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Cable |
| Package Quantity | 1 |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| RoHS Compliant | Yes |
| Voltage Rating | 500V |
| Wire/Cable Gauge | 20AWG |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Mueller Electric BU-P2249-C-300 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.