AC Fan Axial Sleeve Bearing 220V to 240V 185V to 245V 85CFM/105CFM 43dB/48dB 119 X 119 X 38.5mm
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Voltage Rating | 220 to 240V |
| Operating Input Voltage Range | 185 to 245V |
| Operating Frequency | 50|60Hz |
| Category | AC Fan |
| Nominal Speed | 2550|2900r/min |
| Maximum Airflow | 85|105CFM |
| Maximum Pressure | 0.25inH2O|0.3inH2O |
| Noise Level | 43|48dB |
| Line Current | 0.125|0.11A |
| Bearings | Sleeve |
| Mounting | Flange Mount |
| Shape | Square |
| Size | 119 X 119 X 38.5mm |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU |