Conn UHF 0Hz to 300MHz 50Ohm ST Cable Mount PL Nickel
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | UHF |
| Gender | PL |
| Body Orientation | Straight |
| Mounting | Cable Mount |
| Operating Frequency | 0 to 300MHz |
| Impedance | 50Ohm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Contact Plating | Nickel |
| RoHS | Yes with Exemption |
| RoHS Version | 2011/65/EU |