Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Multicomp MCFE030/18 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 830mA |
| Mount | Chassis |
| Output Voltage | 18V |
| Outside Diameter | 81.5mm |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Secondary Current | 830mA |
| Transformer Type | Toroidal |
| Weight | 0.6kg |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Multicomp MCFE030/18 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
