MULTICOMP - SF63G - DIODE,RECTIF,S FAST,6A, 150V,DO201AD
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | DO-201AD |
| Forward Current | 6A |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 150A |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 150V |
| Mount | Reverse |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS | Compliant |