Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 1.5pF 50volts C0G +/-0.1pF
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 1.5pF |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Package/Case | 0805 |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Package Quantity | 4000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Series | GRM |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 50V |
| RoHS | Compliant |