Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% SMD 0805 125C Paper T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 10nF |
| Package/Case | 0805 |
| Construction | Flat |
| Depth | 1.25mm |
| Dielectric | X7R |
| Height | 0.6mm |
| Length | 2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Tolerance | 10% |
| RoHS | Unconfirmed |