DC/DC Converters VSX40MD23-UC
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Murata VSX40MD23-UC technical specifications.
| Package/Case | DIP |
| Current - Output 1 | 12.12A |
| Current - Output 2 | 16A |
| Isolation Voltage | 1.5kV |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Power | 40W |
| RoHS Compliant | No |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | 2.5V |