Oriental Semiconductor OSG60R108HSZF technical specifications.
| Qualification Type | Industrial |
| Polarity | Single N |
| Transistor Count | 1 |
| Drain-Source Voltage | 600V |
| On-Resistance Max @ VGS=10V | 108mΩ |
| Drain Current Max @ 25°C | 30A |
| Gate Charge Typ | 56.7nC |
| Reverse Recovery Charge Typ | 800nC |
| Output Capacitance Typ | 226.7pF |
| Gate Threshold Voltage Min | 3V |
| Gate Threshold Voltage Max | 4.5V |