TRANSISTOR ARRAY NPN AF 45V SC74
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SOT-23-6 |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50V |
| Collector-emitter Voltage-Max | 500mV |
| Max Collector Current | 100mA |
| Max Power Dissipation | 300mW |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| Transition Frequency | 80MHz |
| RoHS | Compliant |