Panasonic SPDT PCB mount Non-Latching Relay, 12V dc Coil, 35 A
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Coil Power | 1.5W |
| Coil Resistance | 96R |
| Contact Material | Silver |
| Depth | 15mm |
| Height | 22mm |
| Length | 20mm |
| Life (Hours) | 50000Hour |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | PCB |
| Termination | Plug |
| RoHS | Compliant |