The 3336-52 is a single PLL circuit from Peregrine Semiconductor, packaged in a QFN surface mount package. It operates over a temperature range of -40°C to 85°C. The device has a maximum frequency of 3GHz and is RoHS compliant. It is available on a cut tape reel.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Peregrine Semiconductor 3336-52 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | QFN |
| Input | Clock |
| Max Frequency | 3GHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Cut Tape |
| PLL | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | UltraCMOS™ |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Peregrine Semiconductor 3336-52 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.