RF SWITCH ABSORPTIVE SP4T 32LGA
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Peregrine Semiconductor PE42540LGBC-Z datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | LGA |
| Frequency | 8GHz |
| IIP3 | 58dBm |
| Impedance | 50R |
| Insertion Loss | 1.6dB |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Switches | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| P1dB | 33dBm |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Series | UltraCMOS®, HaRP™ |
| Throw Configuration | SP4T |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Peregrine Semiconductor PE42540LGBC-Z to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.