The PSA110-105-R is a single-output power supply from Phihong, featuring an output voltage of 5V and a maximum output current of 22A. The supply measures 43.6mm in height, 93.5mm in width, and 172.7mm in length. It is available in quantities of 30 units. The PSA series is a line of power supplies from Phihong.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Current - Output 1 | 22A |
| Height | 43.6mm |
| Length | 172.7mm |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Quantity | 30 |
| Series | PSA |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Weight | 1.29lb |
| Width | 93.5mm |
| RoHS | Compliant |