Trans GP BJT NPN 15V 0.07A 4-Pin (3+Tab) SO T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SO |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 20V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 15V |
| Current Rating | 70mA |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 2.5V |
| Frequency | 9GHz |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Collector Current | 70mA |
| Max Frequency | 9GHz |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 500mW |
| Radiation Hardening | No |
| DC Rated Voltage | 15V |
| RoHS | Compliant |