PRO POWER 10999000-50M Multicore Screened Cable, SY, Transparent, 5 Core, 4 mm, 164 ft, 50 m
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Color | Clear |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| Mount | Cable |
| Number of Conductors | 5 |
| Number of Cores | 5 |
| Outside Diameter | 14.1mm |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| RoHS Compliant | Yes |
| Voltage Rating | 500V |
| DC Rated Voltage | 750V |
| RoHS | Compliant |
