Standoff; Round; Nylon; 4-40 Thread; 1/4 OD; 3/8 Length; Full Thread
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Color | Yellow |
| Conductor Material | Copper, Silver |
| Insulation Material | ETFE |
| Outside Diameter | 0.7mm |
| Reach SVHC Compliant | Yes |
| Voltage Rating | 300V |
| DC Rated Voltage | 300V |
| Wire/Cable Gauge | 26AWG |
| RoHS | Compliant |