800 Amp ANN & ANL Fuse Holder Locknuts Furnished 800 Amp 125V AC 80 V DC
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | 100 |
| Color | Green, Yellow |
| Conductor Material | Copper |
| Current Rating | 11A |
| Insulation Material | PVC |
| Outside Diameter | 2.55mm |
| Voltage Rating | 600V |
| DC Rated Voltage | 1kV |
| Wire/Cable Gauge | 22AWG |
| RoHS | Compliant |