Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Red Lion VCM10000 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | Module |
| Max Operating Temperature | 50°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Voltage | 50V |
| Output Range | 30 V dc @ 100 mA |
| Output Type | Voltage |
| Package Quantity | 1 |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Red Lion VCM10000 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
