Rochester Electronics LM78L15ACZ/NOPB technical specifications.
| Package/Case | TO-92 |
| Dropout Voltage | 1.6V |
| Lead Free | Lead Free |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 100mA |
| Output Voltage | 15V |