Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Schneider P104/CC/VL/LRR datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Outputs | 3 |
| Operating Supply Voltage | 24V |
| Ratings | IP66 |
| Series | P104 |
| Size | 96mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Schneider P104/CC/VL/LRR to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
