4Tbyte 3.5in 5900r/min SATA 180MBps 6Gbps
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacity | 4Tbyte |
| Rotational Speed | 5900r/min |
| Interface Type | SATA |
| Operating Shock Rate | 80@2msg |
| Non Operating Shock Rate | 300@2msg |
| Interface Transfer Rate | 6Gbps |
| Media Transfer Rate | 180MBps |
| Min Operating Temperature | 5°C |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Product Depth | 146.99mm |
| Height | 26.11mm |
| Product Length | 101.85mm |