Search Results for "MIC3775-3.3YMM"
Filters
MIC3775-3.3YMM
Microchip
3.3V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.5V DROPOUT, PDSO8
Datasheet
TSSOP, TSSOP8,.2
Active
Number of Terminals:
8
Terminal Position:
DUAL
JEDEC Package Code:
S-PDSO-G8
Width:
3
MIC3775-3.3YMM-TR
Microchip
IC REG LDO 3.3V 0.75A 8MSOP