Search Results for "MIC5210-2.8BMM"
Filters
MIC5210-2.8BMM
Microchip
Dual Linear Voltage Regulator, 2.8V, 150mA, MSOP-8
Datasheet
MSOP-8
Obsolete
Package/Case:
MSOP
Lead Free:
Contains Lead
Max Input Voltage:
16V
Max Operating Temperature:
125°C
MIC5210-2.8BMMTR
Microchip
IC REG LDO 2.8V 0.15A 8MSOP
Datasheet
Not Recommended for New Design
Package/Case:
MSOP
Dropout Voltage:
165mV
Max Operating Temperature:
125°C
Min Operating Temperature:
-40°C