Voltage Detectors / Monitors 5.0V with 11V Detec
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SOT-89-5 |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 1W |
| Output Current | 600uA |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |