
Thermostat; Disc; 125/250 VAC; 15/10 A; 0.250 in. Quick Connect; Surface Mount
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Approvals | UL, CSA, VDE |
| Current Rating | 1.5A |
| Height | 10mm |
| Length | 30mm |
| Max Operating Temperature | 177°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Mount | Surface Mount |
| Width | 14.5mm |
| RoHS | Compliant |