
Thermostat; Disc; 125/250 VAC; 15/10 A; 0.250 in. Quick Connect Terminal
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Approvals | UL, CSA, VDE |
| Package/Case | 125 |
| Current Rating | 1.5A |
| Height | 10mm |
| Length | 30mm |
| Max Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Brackets |
| Width | 14.5mm |
| RoHS | Compliant |