PS/2 AND RS232 ENCODER, LQFP-32; IC Function: Mouse Encoder; Supply Voltage Min: 3.3V; Supply Voltage Max: 5.5V; IC...
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | LQFP |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 3.3V |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |