The SDW05F1C-K2/L1-BA is a 96-LED white COB LED from Seoul Semiconductor. It features a maximum current rating of 1.28A and a viewing angle of 120°. The LED is packaged in a surface-mount device (SMD/SMT) format. It is designed for general use and has a correlated color temperature of 5600 K and a color rendering index of 70.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Color | White |
| Color Rendering Index (CRI) | 70 |
| Correlated Color Temperature (CCT) | 5600 K |
| Height | 2.3mm |
| Length | 28mm |
| Lens Style | Flat, Circular |
| Max Current Rating | 1.28A |
| Number of LEDs | 96 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| Series | ZC40 Z-Power COB |
| Test Temperature | 25°C |
| Viewing Angle | 120° |
| Width | 28mm |
| RoHS | Compliant |