Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Siemens 3LD22030TK51 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Depth | 92.5mm |
| Length | 83mm |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Poles | 3 |
| Ratings | IP65 |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 690V |
| Width | 67mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Siemens 3LD22030TK51 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
