
Overload Relay, 0.32 1.25 A, 1.25 A, 0.37 kW
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Current Rating | 1.25A |
| Depth | 84.5mm |
| Length | 87.3mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Series | 3RB |
| Throw Configuration | 3P |
| Width | 45mm |
| RoHS | Compliant |
