Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Siemens 3RH29111FA22 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | Module |
| Current Rating | 10A |
| Mount | Snap in |
| Ratings | IP20 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Switching Capacity | 1.2kW |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 690V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Siemens 3RH29111FA22 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
