Siemens 6EP1334-3BA10-8AB0 technical specifications.
| Input Voltage (AC) | 120 - 230 / 230 - 500V |
| Output Voltage | 24V DC |
| Output Current | 10A |
| Power Output | 240W |
| Efficiency | 91% |
| Operating Temperature | -25 to +70°C |
| Width | 70mm |
| Height | 125mm |