Conn Circular F 3 POS Crimp ST Jam Nut 3 Terminal 1 Port
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Circular |
| Contact Gender | F |
| Number of Contacts | 3 |
| Termination Method | Crimp |
| Body Orientation | Straight |
| Mounting | Jam Nut |
| Number of Terminals | 3 |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Operating Temperature | 200°C |
| Gender | RCP |
| Number of Ports | 1 |
| Max Current Rating | 7.5A |